Technologie SIP

SIP je výrobkem, který se nechal inspirovat dnes již tradiční americkou technologií SIP (Structural Insulted Panels). Základním prvkem této technologie je panel. Tvoří jej desky z velkoplošných materiálů na bázi dřeva a polystyrenové jádro, sloužící jako tepelný izolant.

Panel se skládá ze dvou OSB desek a izolační výplně ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu EPS. Je možné použít i XPS, extrudovaný polystyren, nebo polyuretan.

SLOŽENÍ SIP PANELU:

SIP BASIC 12 OSB3/100 EPS/12 OSB3, formát 1250×2500 — příčky,
SIP PLUS 12 OSB3/150 EPS/12 OSB3, formát 1250×2500 – stěny,
SIP STRONG 18 OSB3/200 EPS/18 OSB3, formát 1250×2500 – podlaha a strop.

Obsah «Hruba stavba»:
obvodové a nosné stěny z SIP 174 mm.
příčky z SIP 124 mm.
střešní konstrukci a podlaha z SIP 236 mm.
okna 900×1200 — 3 ks/plastové vchodové dveře (dle rozměru 12×4 m).
střešní krytina.

Cena je vždy individuální, podle složitosti projektu. V ceně nejsou zahrnuty zemní vruty, betonové patky, doprava.

Výhody stavebních panelů SIP
Vysoké hodnoty tepelné izolace. Energeticky úsporné vlastnosti panelů jsou výrazně lepší než u jiných materiálů: cihla, kámen, dřevo. Zvýšení tepelné izolace až o 500 % oproti klasickým řešením (např. použití dutých cihel). 
Nízká hmotnost, která vám umožňuje spravovat ekonomičtější a lehčí základ pro stavbu domu. SIP je demontovatelný a všechny materiály jsou 100% recyklovatelné! Nízkou spotřebou energie na vytápění přispíváte i Vy ke zdravějšímu životnímu prostředí a zároveň tím šetříte svoje výdaje!


Efektivita stavebních procesů byla mnohokrát prokázána: panely jsou velkoformátovým prvkem a jsou montovány podle konstrukčního principu, bez potřeby pojiva, betonu nebo jiných materiálů.
Celoroční konstrukce: povětrnostní podmínky mají malý vliv na vlastnosti produktu a technologii instalace. Snadná montáž znamená, že do tří dnů od vyložení materiálů lze zahájit další práce.
Působení proti houbovým a plísňovým organismům.
Úspora na dodávce materiálu, která je spojena s nízkou hmotností konstrukce.
Snížené náklady na výrobky ve srovnání s tradičními materiály.

Ekologická nezávadnost: v kvalitních sip talířích nejsou použity žádné škodlivé látky.

Kromě všech výhod mají panelové prvky úžasnou mechanickou pevnost, ale lze je snadno řezat v libovolném směru.

Hlavní výhody použití stavebních panelů z SIP

1. Konstrukční tepelně izolační panel, skládající se ze dvou desek OSB a izolačního jádra, je materiál, ze kterého se staví domy tzv. kanadskou technologií. Panely jsou ve formě hotového výrobku vyrobeného v průmyslovém prostředí kompletně připraveny na stavbu domu, mohou mít různé velikosti a tloušťky. 

2. Zvuková izolace 75 dB, která překonává všechny známé ukazatele oblíbených stavebních materiálů. 

3. Příčný tlak panelu v 1,5 m je 150-250 kg / metr. 

4. Podélný tlak je 8-10 tun. Můžete si například představit třípatrový kamenný dům, jehož první patro je vyrobeno z dřevotřísky — desky dokonale odolají i takové zátěži. 

5. Úspora energie. Tepelná ztráta je 0,035-0,042 W/m2. Například: tloušťka deskového prvku 170 mm je schopna nahradit cihlovou zeď, jejíž velikost je 2,3 m nebo beton s indikátorem 4,5 m (tloušťka). 

6. Požární ochrana. Celý náš stavební systém z SIP splňují přísné protipožární normy EU, které jsou podmínkou pro výstavbu budov na bydlení.

7. Odolnost vůči zemětřesením. Stavby z SIP jsou odolnější vůči zemětřesením, oproti klasickým stavebním systémům.
V 90-tých letech jako jediné stavby typu SIP dostaly v Calirofornii (USA) povolení na výstavbu i v oblastech s vysokou seismickou činností.

8. Odolnost vůči vodě. Díky použitým materiálům jako jsou desky OSB a celoplošně lepené EPS oba tyto materiály svými vlastnostmi odolávají vlhkosti. Proto je možné SIP desky doporučit do oblastí s větším rizikem povodní.

Naše výhody:
místo dřevěného rámu používáme kovový rám, jehož životnost je minimálně 50 let.
naše domy dodáváme již ve formě hotových modulů.
Můžete si vybrat různé dispozice domu a stupeň finálního zpracování, s fasádou i bez, s interiérovou výzdobou i bez, s vnitřním vybavením.

Obsah

Mate zájem?