Projekty domu

Modulovy dum 12x8.4x4.5 m 110 m2
Modulovy dum 13×12×4.5 m 142 m2
Modulovy dum 13×12×4.5 m 142 m2
Modulovy dum 12x6.7x4.5 m 80 m2
Modulovy dum 13x4.2x3,8 55 m2

Technologie SIP

SIP je výrobkem, který se nechal inspirovat dnes již tradiční americkou technologií SIP (Structural Insulted Panels). Základním prvkem této technologie je panel. Tvoří jej desky z velkoplošných materiálů na bázi dřeva a polystyrenové jádro, sloužící jako tepelný izolant.

Panel se skládá ze dvou OSB desek a izolační výplně ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu EPS. Je možné použít i XPS, extrudovaný polystyren, nebo polyuretan.

SLOŽENÍ SIP PANELU:

SIP BASIC 12 OSB3/100 EPS/12 OSB3, formát 1250×2500 — příčky,
SIP PLUS 12 OSB3/150 EPS/12 OSB3, formát 1250×2500 – stěny,
SIP STRONG 18 OSB3/200 EPS/18 OSB3, formát 1250×2500 – podlaha a strop.

Obsah «Hruba stavba»:
obvodové a nosné stěny z SIP 174 mm.
příčky z SIP 124 mm.
střešní konstrukci a podlaha z SIP 236 mm.
okna 900×1200 — 3 ks/plastové vchodové dveře (dle rozměru 12×4 m).
střešní krytina.

Cena je vždy individuální, podle složitosti projektu. V ceně nejsou zahrnuty zemní vruty, betonové patky, doprava.

Výhody stavebních panelů SIP
Vysoké hodnoty tepelné izolace. Energeticky úsporné vlastnosti panelů jsou výrazně lepší než u jiných materiálů: cihla, kámen, dřevo. Zvýšení tepelné izolace až o 500 % oproti klasickým řešením (např. použití dutých cihel). 
Nízká hmotnost, která vám umožňuje spravovat ekonomičtější a lehčí základ pro stavbu domu. SIP je demontovatelný a všechny materiály jsou 100% recyklovatelné! Nízkou spotřebou energie na vytápění přispíváte i Vy ke zdravějšímu životnímu prostředí a zároveň tím šetříte svoje výdaje!

Efektivita stavebních procesů byla mnohokrát prokázána: panely jsou velkoformátovým prvkem a jsou montovány podle konstrukčního principu, bez potřeby pojiva, betonu nebo jiných materiálů.
Celoroční konstrukce: povětrnostní podmínky mají malý vliv na vlastnosti produktu a technologii instalace. Snadná montáž znamená, že do tří dnů od vyložení materiálů lze zahájit další práce.
Působení proti houbovým a plísňovým organismům.
Úspora na dodávce materiálu, která je spojena s nízkou hmotností konstrukce.
Snížené náklady na výrobky ve srovnání s tradičními materiály.

Ekologická nezávadnost: v kvalitních sip talířích nejsou použity žádné škodlivé látky.

Kromě všech výhod mají panelové prvky úžasnou mechanickou pevnost, ale lze je snadno řezat v libovolném směru.

Hlavní výhody použití stavebních panelů z SIP

1. Konstrukční tepelně izolační panel, skládající se ze dvou desek OSB a izolačního jádra, je materiál, ze kterého se staví domy tzv. kanadskou technologií. Panely jsou ve formě hotového výrobku vyrobeného v průmyslovém prostředí kompletně připraveny na stavbu domu, mohou mít různé velikosti a tloušťky. 

2. Zvuková izolace 75 dB, která překonává všechny známé ukazatele oblíbených stavebních materiálů. 

3. Příčný tlak panelu v 1,5 m je 150-250 kg / metr. 

4. Podélný tlak je 8-10 tun. Můžete si například představit třípatrový kamenný dům, jehož první patro je vyrobeno z dřevotřísky — desky dokonale odolají i takové zátěži. 

5. Úspora energie. Tepelná ztráta je 0,035-0,042 W/m2. Například: tloušťka deskového prvku 170 mm je schopna nahradit cihlovou zeď, jejíž velikost je 2,3 m nebo beton s indikátorem 4,5 m (tloušťka). 

6. Požární ochrana. Celý náš stavební systém z SIP splňují přísné protipožární normy EU, které jsou podmínkou pro výstavbu budov na bydlení.

7. Odolnost vůči zemětřesením. Stavby z SIP jsou odolnější vůči zemětřesením, oproti klasickým stavebním systémům.
V 90-tých letech jako jediné stavby typu SIP dostaly v Calirofornii (USA) povolení na výstavbu i v oblastech s vysokou seismickou činností.

8. Odolnost vůči vodě. Díky použitým materiálům jako jsou desky OSB a celoplošně lepené EPS oba tyto materiály svými vlastnostmi odolávají vlhkosti. Proto je možné SIP desky doporučit do oblastí s větším rizikem povodní.


Můžete si vybrat různé dispozice domu a stupeň finálního zpracování, s fasádou i bez, s interiérovou výzdobou i bez, s vnitřním vybavením.

Obsah